o
دانلود اپلیکیشن اندروید

deluxe active jazz bass v brown sunburst bass guitar

0

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

افزودن به سبد خرید

+
-

این ساز که برای تولید صداهایی با فرکانس و تُنِ پایین استفاده می‌شود، از نظر ظاهری بسیار شبیه به گیتار الکتریک است، با این تفاوت که بدنهٔ بزرگ‌تری دارد، دسته و میزان‌بندی‌اش بلندتر است، و معمولاً دارای چهار سیم (و گاهی پنج یا شش) است که از نظر تُن، یک اُکتاو پایین‌تر از گیتار الکتریک، در محدودهٔ بیس کوک می‌شود. گیتار بیس، هم می‌تواند دارای پرده‌بندی باشد و هم نباشد، اما در اکثر موسیقی‌های عامه‌پسند، بیس‌های پرده‌بندی‌شده رایج‌اند. علاوه بر این‌ها، گیتار بیس آکوستیک توخالی نیز ساخته شده‌است.

از حدود سال ۱۹۵۰ به بعد، در موسیقی‌های راک و پاپ، گیتار بیس به‌صورت وسیعی جایگزین کنترباس شد و تولید صداهایی با تُن پایین را برعهده گرفت.[۱] همچنین گیتار بیس به صورت تکی، در موسیقی‌های جاز، لاتین، فانک و فلامنکو استفاده می‌شود.


سایر توضیحاتنقد و بررسی اجمالیFender Deluxe Active Jazz Bass V Brown Sunburst Bass Guitar
گیتار باس فندر پنج سیم مدل Deluxe Active Jazz Bass بازتابی است از جدیدترین امکانات اضافه شده به یک دیزاین کلاسیک. فندر در این گیتار باس تمام خصوصیاتی محبوب Jazz Bass را حفظ کرده است. اما این بار بخش الکترونیک به یک اکوالایزر اکتیو سه کاناله نیز مجهز شده تا صدای دو پیکاپ جدید Vintage Noiseless را بهینه کند. بدنه‌ی این گیتار دقیقا بر طبق استانداردهای Jazz Bass از چوب توسکا تراش داده شده است. دسته‌ی محکم آن نیز از جنس چوب افرا برای راحتی بیشتر به شکل C مدرن تراش خورده است. صفحه‌ی انگشت‌گذاری از جنس چوب رزوود مرغوب با شعاع 241 میلی‌متر امکان نوازندگی روان و سریع را فراهم می‌کند. تمام 20 فرت مدیوم جامبوی این باس به راحتی قابل دسترس هستند. گیتار باس Deluxe Active Jazz Bass به یک بریج وینتاژ استاندارد مجهز است که برای حفظ دقت نت‌ها در سرتاسر دسته‌ی گیتار (intonation) تماما از جنس کروم با کیفیت ساخته شده است. طراحی پیکاپ‌های نویزلس فندر با دو سیم‌پیچ و هسته‌ی مغناطیسی سرامیکی به گونه‌ای است که صدای یک Jazz Bass وینتاژ را بدون نویز و هوم تولید کنند. قطب‌های مغناطیس این پیکاپ‌ها به صورت دستی و بر طبق اندازه‌گیری شعاع بسیار دقیق خم می‌شوند. صدای ترد این پیکاپ‌ها سرشار از ضرب است و فرکانس‌های میانی آن‌ها بهتر از اکثر پیکاپ‌های سینگل کویل دیگر با فرکانس‌های بم تعادل دارند. پیکاپ‌های Deluxe Active Jazz Bass از اکوالایزر اکتیو سه کاناله نیز بهره می‌برند. به لطف این اکوالایزر می‌توانید به راحتی صدای گیتار باس خود را با تنظیمات Boost و Cutفرکانس‌های زیر، میانی و بم به دلخواه خود شکل بدهید. فرکانس کلی صدای این باس با هر نوع تنظیماتی که انجام دهید هم‌چنان موزون و موسیقایی باقی خواهد مانند. بدین ترتیب به پالت گسترده‌ای از تنالیته‌های صدا دسترسی خواهید داشت. گیتار باس Deluxe Active Jazz Bass با داشتن این اکوالایزر فعال (اکتیو) برای نوزاندگانی که فعالانه در اجراهای زنده حضور دارند انتخابی فوق‌العاده است.
گیتار باس عضوی از خانواده‌ی گیتارها است که از نظر ظاهر و ساخت به گیتار الکتریک شباهت می‌دهد، دسته و مقیاس (Scale Length) آن بلندتر است، بین 4 تا 6 سیم دارد، بیشتر با انگشتان و گاهی نیز با پیک نواخته می‌شود. رایج‌ترین نوع گیتار باس 4 سیم دارد و معمولا همانند یک کنترباس کوک می‌شود. بدین ترتیب کوک سیم‌های باس در واقع یک اکتاو پایین‌تر از کوک چهار سیم بم‌تر گیتار قرار دارند. باس نیز همانند گیتار الکتریک از پیکاپ برای تبدیل لرزش سیم‌ها به تحریکات الکتریکی استفاده می‌کند و برای تقویت صدا باید به یک آمپلی‌فایر متصل شود. البته انواع آکوستیک گیتار باس نیز وجود دارد. از دهه‌ی 1960 میلادی گیتار باس به شکل گسترده به عنوان ساز بم بخش ریتم‌نوازی در موسیقی پاپ جایگزین کنترباس شد. هر چند گونه‌های اجرای باس در سبک‌های مختلف بسیار متفاوت است ولی به طور معمول باس نقش لنگری در چارچوب هارمونی دارد و ضرب آهنگ موسیقی را حفظ می‌کند. امروزه بسیاری از سبک‌های موسیقی نظیر پاپ، راک، متال، کانتری، بلوز و جاز از گیتار باس بهره می‌برند. باس در سبک‌های جاز، فانک، فیوژن و برخی انواع راک و متال به عنوان ساز سولو نیز ظاهر می‌شود.

گیتار باس
نوع ساز
اندازه
جنس بدنه
جنس دسته
جنس صفحه انگشت گذاری
جنس شیطانک
تعداد فرت ها
تعداد سیم ها
جنس سیم ها
ضخامت کاسه
مقیاس گیتار
لعاب بدنه
لعاب دسته
جنس فرت ها
ظاهر بدنه
محافظ صفحه
پیکاپ
حالت های پیکاپ
اکولایزر
پیچ تنظیم صدا
محل اتصال کابل
شعاع صفحه ی انگشت گذاری
شکل دسته
سیستم خرک
سیستم اتصال دسته

گیتار فندر FENDER deluxe active jazz bass v brown sunburst bass guitar

deluxe active jazz bass v brown sunburst bass guitar

برچسب ها